Menu Zamknij

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 100 zł (ranking 2021)

Najlepsze słuchawki bezprzewodowe do 100 zł (ranking 2020)

Za dobre słuchawki bezprzewodowe trzeba zapłacić co najmniej pół tysiąca.

Tak myśli wiele osób, ale…jest to po prostu nie prawdą.

Jeśli dobrze poszukamy, możemy znaleźć bardzo przystępnej jakości słuchawki bezprzewodowe, które nie kosztują więcej niż 100 zł. Za mniej niż stówkę możecie mieć zacną jakość brzmienia (bo o to w tym wszystkim chodzi), wytrzymałą baterię i duży komfort.

Abyście jednak nie tracili czasu na żmudne poszukiwania, postanowiłem przygotować listę najlepszych słuchawek bluetooth do 100 zł. Decydując się na dowolny model z listy poniżej, masz pewność, że Twoje pieniądze nie pójdą na marne, a zakupione słuchawki posłużą Ci na długo.

Lista słuchawek w pigułce

1. Xiaomi Redmi AirDots
2. Bluedio TM
3. QCY T1 TWS
4. Xblitz Pure Beast
5. Philips Actionfit Runfree SHQ6500CL
6. Media-Tech Sirius BT MT3582

1. Xiaomi Redmi AirDots

xiaomi redmi airdots

Wyciszenie: Tak | Bateria: 12h | Bluetooth: 5.0 | Mikrofon: Tak | Dźwięk: 9/10 | Cena: 80zł

plusŁady dźwięk z przyjemnie wyeksponowanym basem
plusNadają się również do sportu
plusDostępny Asystent Google
plusCałkiem wytrzymały akumulator

Xiaomi Redmi AirDots zrobił sporo hałasu swoją rynkową premierą. I było to w pełni uzasadnione, bo za 80 zł dostajemy bardzo wiele możliwości, których nie zaoferują nam inni producenci.
Małe, wygodne, ładnie prezentujące się słuchawki. Idealne do sportu, ponieważ świetnie przylegają do ucha. Wyposażone w mikrofon oraz Asystenta Google, który pozwala na wyszukiwanie głosowe w przeglądarce. Pojemna bateria w zależności od stopnia użytkowania na ok. tydzień pracy na jednym ładowaniu. Dźwięk skupiony jest raczej na basach, choć nie są one przesadzone. Są tutaj nieźle odwzorowane wokale, a głośność maksymalna urządzenia wystarczy każdemu. Za tę cenę, są to w mojej opinii świetne słuchawki, na których nikt się nie zawiedzie. Są tak dobre, że postanowiłem umieścić je w moim dużym rankingu najlepszych słuchawek bluetooth 2021!

Ważne! Jeżeli od czasu do czasu kupujesz w internecie, to polecam skorzystanie z darmowej aplikacji LetyShops. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak odzyskiwać nawet 12% wartości Twoich zakupów.

2. Bluedio TM

Bluedio TM

Wyciszenie: Tak | Bateria: 30h | Bluetooth: 5.0 | Mikrofon: Tak | Dźwięk: 9,2/10 | Cena: 99zł

plusZaskakująco dobra jakość dźwięku
plusNiezłe wykonanie
plus30-godzinna bateria
minusDyskusyjny wygląd

Dla tych, którzy są zaniepokojeni obrazkiem- spokojnie, to tylko różowa wersja kolorystyczna. Jest też czarna, żółta i czerwona. Bo szkoda byłoby, gdyby tak dobre słuchawki były skreślone przez wielu tylko za ich kolor.
Za tę cenę nie można oczekiwać szaleństw w jakości wykonania. Słuchawki zbudowano z plastiku i skóry, choć wizualnie nie wyglądają one tanio. Izolacja od otocznia jest bardzo dobra, a sama wygoda noszenie tych słuchawek nie przyprawia o bóle uszu lub głowy również ze względu na niską wagę. Jakość akustyczna to bardzo mocna strona tego urządzenia. Średnio tony spisują się wyśmienicie, słyszalny bas i nieco wycofane tony wysokie. Nie zapomnijmy też o baterii, która wystarcza nawet na 30 godzin użytkowania. Nie zrobicie błędu, jeśli kupicie te słuchawki.

3. QCY T1 TWS

Wyciszenie: Tak | Bateria: 12h | Bluetooth: 5.0 | Mikrofon: Tak | Dźwięk: 8,9/10 | Cena: 80zł

W słuchawkach QCY T1 TWS można znaleźć sporo podobieństw do bardziej osławionych Xioami Redmi AirDots. Nie mam na myśli chińskiej produkcji i całkowitej bezprzewodowości.
QCY T1 TWS również są niezwykle wygodnie, bardzo podobnie prezentują się „w akcji”. Tak jak w Xiaomi, jest opcja uruchomienia asystenta głosowego. Mikrofon nie należy do najlepszych, ale jest możliwe porozmawianie za jego sprawą. Całkiem dobrze wytłumiają hałasy. Jakość dźwięku do złudzenia przypomina mi ten, jaki serwują nam AirDotsy. Skupiony na basie, ale bardzo przyjemny, choć QCY nie są tak głośne. Mówiąc bardzo krótko godna alternatywa dla Xiaomi AirDots.

4. Xblitz Pure Beast

Xblitz Pure Beast

Wyciszenie: Tak | Bateria: 10h | Bluetooth: 4.2 | Mikrofon: Tak | Dźwięk: 8,5/10 | Cena: 79zł

plusDobre wyciszenie
plusDość duża bateria
plusMinimalistyczny design
minusNieprzeznaczone do każdego typu muzyki

Ten model gościł już u mnie między innymi w rankingu słuchawek bezprzewodowych do 200zł. Jest to intratna propozycja dla wielbicieli silniejszych basów.
Lekkie, komfortowe, dostatecznie wyciszające bezprzewodowe słuchawki. Całkiem schludnie zaprojektowane. Na plus przyzwoita 10-godzinna bateria oraz ciekawy mikrofon. Jak już mówiłem, Beasty (nie mylić z Beatsami) niskim częstotliwościami stoją. Mocne basy, choć odnoszę wrażenie, że zapomniano o reszcie tonów. Nie są to audiofilskie słuchawki, a przeznaczone bardziej do osób, które nie analizują muzyki pod względem „składu”. Uważam, że mimo wszystko są warte swojej ceny.

5. Philips Actionfit Runfree SHQ6500CL

Philips Actionfit Runfree SHQ6500CL

Wyciszenie: Nie | Bateria: 4,5h | Bluetooth: 4.1 | Mikrofon: Tak | Dźwięk: 8,9/10 | Cena: 82zł

plusZaprojektowane dla sportu, lecz nie tylko
plusCałkiem niezła jakość akustyczna
plusWytrzymałe
minusSporadyczne problemy z łącznością

Philips Actionfit Runfree to słuchawki bluetooth stworzone z myślą o aktywnych.
Odporne na wodę i pot, nie wyślizgują się z uszu dzięki gumowym nasadkom. Nie maj one wyciszenia, które podczas ćwiczeń jest zbędne. Jakość dźwięku zdecydowanie na plus. Bardzo ładne brzmienie na czele z nieprzesadzonym basem. Bateria powinna starczyć na wykonanie około dwóch treningów. Actionfit Runfree są wyposażone w mikrofon o niezłej jakości. Z poziomu słuchawek można wygodnie regulować głośnością muzyki. Wzmocniony przewód sprawia, że słuchawki powinny wystarczyć na dłużej niż standardowe.

6. Media-Tech Sirius MT3582

Wyciszenie: Tak | Bateria: 5h | Bluetooth: 3.0 | Mikrofon: Tak | Dźwięk: 8,3/10 | Cena: 57zł

plusPrzystępne cenowo
plusPolski producent
minusJakość dźwięku
minusKrótki czas pracy baterii

Słuchawki bezprzewodowe od polskiego producenta, które są tanie, a zarazem funkcjonalne. Warto się im przyjrzeć nieco bliżej.
Bardzo wygodne, nieźle prezentujące się bezprzewodówki. Nie spadają z głowy i pewnie na niej spoczywają. Co prawda nie przykrywają całych uszu, ale wyciszenie jest wyczuwalne. Media-Tech Sirius grają głośno, czysto z lekkim basem, lecz próżno szukać tutaj wyszukanego pasma średniego czy wysokiego. Po prostu grają na miarę swojej ceny. Warto dodać, że urządzenie posiada slot na kartę SD oraz wbudowane radio, czym wyróżnia się na tle innych słuchawek. Obecny jest także mikrofon, który brzmi przyzwoicie.

Pozostałe słuchawki bezprzewodowe poniżej 100zł warte polecenia

AWEI A920BL Rewelacyjne słuchawki, z bardzo solidnym brzmieniem oraz silnym wyciszeniem. Można bez problemu używać ich do sportu. Świetny stosunek jakości do ceny.
Xblitz Pure- Bardzo wygodne, nie wypadają z uszu i ciekawie wyglądające. Jakość dźwięku jest również bardzo interesująca. Szybko parują się z telefonem oraz mają wbudowany mikrofon.
Rebeltec PulsarCiekawie wyglądające słuchawki nauszne o 5-godzinnej baterii, zadowalającej jakości akustycznej oraz posiadające wbudowane radio FM. Warto się im przyjrzeć.

Czy jest w ogóle sens kupować słuchawki bluetooth za mniej niż 100zł?

Nie jest tajemnicą, że jeśli dopłacisz więcej, to dostaniesz znacznie lepszej jakości słuchawki. Uważam jednak, że jeżeli poszukasz dobrze, to znajdziesz kilka dobrych modeli słuchawek bezprzewodowych, za które nie zapłacisz nawet 100 zł.

Takimi słuchawkami bez wątpienia są Xiaomi Redmi AirDots, które są absolutnym ewenementem. Czapki z głów dla chińskiego producenta, który zdołał wcisnąć do nich tak dużo dobrego i ustalić tak niską cenę.

Jednak inne pozycje z tego rankingu są także warte uwagi. Obecnie rynek słuchawek jest tak nasycony, że niektórzy producenci postanowili zjechać z ceny, aby zdobyć swoich klientów. I dzięki temu możemy okazyjnie kupić Bluedio TM, czy QCY T1 TWS, które jakością dorównują słuchawkom kilkukrotnie droższym.

Czego szukać w budżetowych słuchawkach?

100 zł to nie są duże pieniądze za bezprzewodowe słuchawki. Dlatego przed zakupem musimy sprawdzić, czy aby na pewno wszystko jest z nimi w porządku. Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Jakość dźwięku. Jest ogromna szansa na to, że kupując budżetowe słuchawki, natrafisz na takie, które będą grały po prostu słabo. Ja wychodzę z założenia, że słuchawki są po to, by dostarczać nam naszą ulubioną muzykę w najlepszej jakości. Jeżeli wybierzesz dowolną pozycję z listy powyżej, możesz być pewny, że jakość akustyczna w tych słuchawkach będzie spełniała Twoje oczekiwania.

Komfort. Elementy użyte do stworzenia tanich słuchawek są bardzo często słabej jakości. Nic dziwnego, bo dostajemy to, za co płacimy. Sam kiedyś kupiłem „na ślepo” słuchawki i żałowałem, ponieważ były tak niewygodne, że nie mogłem ich nosić dłużej niż godzinę. W związku z tym wyszukałem najbardziej komfortowe i umieściłem je w tym rankingu, abyście nie powielali mojego błędu.

Bateria. Za mniej niż 100 zł nie ma co oczekiwać cudów. Jeżeli słuchawki będą grały 6 godzin, to jest to dobry wynik. Ale ja poszedłem nieco dalej i znalazłem dla Was takie, które będą grały o wiele dłużej. Na przykład Bluedio TM potrafi grać bez przerwy nawet 30 godzin! Xiaomi Redmi AirDots aż 12! Można? Można.

Łączność. Przerywane co kilka minut połączenie z bluetooth nawet gdy słuchawki są bardzo blisko to znajomy scenariusz słuchawek budżetowych. Jestem na to szczególnie wyczulony, dlatego w rankingu słuchawek poniżej 100 zł umieściłem tylko takie modele, które nie mają tego problemu.

Podsumowanie

Myślę, że oszczędziłem Ci nieco czasu na poszukiwanie najlepszych słuchawek bezprzewodowych do 100 zł. Znalazłem 9 najlepszych modeli, które łączą ze sobą dobrą jakość audio, komfort i ogólną stabilność. Jestem pewien, że znajdziesz coś dla siebie.