Menu Zamknij

Czy warto kupić AirPods2? Nie mamy wątpliwości…

Czy warto kupić AirPods2? Nie mamy wątpliwości...

„Czy warto kupować AirPods 2?” Z tym pytaniem spotykam się bardzo często.

Jest to zresztą w pełni uzasadnione, bo są to bezprzewodowe słuchawki, które nie należą do najtańszych, a w dodatku opinie na ich temat są bardzo podzielone.

Na to pytanie nie da się jednoznacznie odpowiedzieć. Najbezpieczniej powiedzieć, że to zależy od wielu czynników.

Z pewnością druga generacja Apple AirPods jest ulepszona. Z pewnością te słuchawki mają wiele cech, które usprawiedliwiałyby ich cenę. Mają też jednak wady.

W tym artykule opowiem trochę o plusach i minusach, a także postaram się pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie, czy warto kupić apple AirPods 2.

Różnice pomiędzy AirPods i AirPods2

Obydwie generacje flagowych słuchawek Apple na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. To prawda. Wygląd pozostał prawie niezmieniony. Zaszły tu jedynie kosmetyczne zmiany, które są właściwie niezauważalne.

Dużo więcej zmieniono w samym funkcjonowaniu. Air Pods 2 działają po prostu lepiej pod kilkoma względami dzięki czipowi H1. Umożliwia on lepszą wydajność słuchawek m.in. w kwestii długości działania urządzenia, zmniejszenie opóźnienia między obrazem a dźwiękiem oraz polepszenie jakości audio.

Ważne! Jeżeli od czasu do czasu kupujesz w internecie, to polecam skorzystanie z darmowej aplikacji LetyShops. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak odzyskiwać nawet 12% wartości Twoich zakupów.

Jakość wykonania jak zwykle na poziomie

Jakość wykonania

Każdy, kto kiedykolwiek posiadał jakiś produkt od Apple, wie, że firma zwraca szczególną uwagę na budowę swoich urządzeń. To samo tyczy się AirPods 2. Chociaż same słuchawki zrobione są z plastiku, to wraz z etui ładującym są bardzo wytrzymałe i trzeba się bardzo postarać, by zniszczyć je, gdy przebywają w kieszeni. Etui jest bardzo wygodne w użytkowaniu. Wyposażone w magnesy na pokrywie oraz w środku, które sprawiają, że otwieranie oraz zamykanie go przebiega bardzo łatwo, a słuchawki spoczywają w nim stabilnie i nie „latają” po całym pudełku podczas porusznia się.

Komfort bez zarzutów

Słuchawki douszne zwykle nie należą do najbardziej komfortowych. Często wypadają z uszu i ze względu na dużą ilość plastiku, są bardzo niewygodne po kilku godzinach użytkowaniach. AirPods 2 nie wpisują się w ten scenariusz. Te bezprzewodowe słuchawki dzięki braku okablowania, niskiej wadze i specjalnemu kształtowi dają dużą przyjemność z noszenia ich. Prawdopodobnie nie dopasują się idealnie do każdego ucha, ale tak już natura słuchawek dousznych. Oczywiście trudno będzie używać ich na przykład do sportu, ponieważ nie wchodzą do całego ucha i dość łatwo je zgubić podczas biegu. Są za to idealne do codziennego użytkowania w domu, czy w drodze do pracy, gdzie nie jesteś narażony na tak duże wstrząsy.

Łączność łączności nierówna

Łączność

Parowanie z iPhonem i z Androidem przebiega bardzo szybko. Za sprawą nawet jednego kliknięcia w iPhone możemy połączyć się ze słuchawkami. Trochę dłużej zajmuje to w Androidzie, lecz można to przeżyć. Rozbieżność między dwoma systemami operacyjnymi jest widoczna, jeśli chodzi o performance. Jakość muzyki na Androidzie wydaje się nieco gorsza niż na iOS. Ponadto dystans bezprzewodowy w iOS jest o kilka metrów większy. Słuchając muzyki na iPhone, nie doświadczyłem żadnych problemów z łącznością, natomiast na Androidzie możemy być świadkami okazyjnego laga. Warto mieć na uwadze, z jakim urządzeniem będziesz parował słuchawki Apple, które są lepiej zoptymalizowane pod iOS.

Zadowalająca bateria

Akumulator w AirPods 2 wypada dość blado na tle konkurencji. 5 godzin na jednej baterii przy ok. 80% nagłośnienia to wynik nie najlepszy, ale też nie najgorszy. Po prostu gdzieś po środku w gronie słuchawek prawdziwie bezprzewodowych. Dobrą informacją jest to, że te 5 godzin to i tak około 30 minut dłużej niż w pierwszej generacji tych słuchawek. Apple nadal ma nad czym pracować. W Androidzie osiągniemy około 4,5 godziny w zależności od stopnia głośności. W rzeczywistości wszystkie te wyniki będą prawdopodobnie o kilka procent gorsze.

Jakość muzyki

Prawdopodobnie jedno z najważniejszych kryteriów, jeśli chodzi o wybór słuchawek to jakość muzyki. Jak już wiesz, flagowe słuchawki bluetooth od Apple do słuchawki douszne. Oznacza to, że na samym starcie może być tak, że w zależności od wielkości i kształtu ucha będą przepuszczały nieco dźwięku z otoczenia i na odwrót. Wpływa to bezpośrednio na komfort słuchania muzyki. Sama jej jakość wypada według mnie bardzo przyzwoicie. Częstotliwości niskie, czyli basy są lekko podbite, przyzwoite średnice i naturalnie brzmiące wysokie tony. Do tego są bardzo głośne i około 90% głośności powinno w zupełności każdemu wystarczyć. Opisałbym je jako nie audiofilskie, skierowane do przeciętnego użytkownika, który raczej nie rozkłada muzyki na czynniki pierwsze i w słuchawkach ceni sobie co innego niż jakość brzmienia. Jeśli szukasz naprawdę dobrego brzmienia, to zachęcam Cię do zajrzenia do rankingu słuchawek Sennheiser.

Czy warto więc kupić AirPods 2?

Słuchawki bezprzewodowe Apple AirPods posiadają przyzwoitej jakości dźwięk, ładny wygląd, duży komfort, ale przede wszystkim słyną z funkcjonalności, zwłaszcza w połączeniu z iPhonem. Zaniedbano niestety sprawę Androida, co w mojej opinii oznacza, że jeśli jesteś wielbicielem robota, to nie warto kupować AirPods 2, ponieważ nie będą one pokazywały swojego pełnego potencjału na tym oprogramowaniu. Możesz znaleźć coś zdecydowanie lepszego w lepszej cenie. W tym celu zajrzyj do tego rankingu najlepszych słuchawek bezprzewodowych. Jeżeli jesteś użytkownikiem iPhone’a i cenisz sobie markę z nadgryzionym jabłkiem, to AirPods 2 mogą okazać się fajnym uzupełnieniem do Twojego telefonu i nie zrobisz błędu, kupując ich. Oczywiście, istnieją lepsze propozycje, ale AirPods 2 to nadal solidne spisujące się słuchawki, które kochają miliony osób na całym świecie.

Alternatywy dla Apple AirPods2

Jak już wspomniałem, na rynku można znaleźć lepsze i tańsze słuchawki od Apple AirPods 2. Należą do nich na przykład:

Jabra Elite Active 65t– Słuchawki praktycznie bez wad, których możesz używać do sportu i nie tylko. Ich znakomite brzmienie oraz ponadprzeciętny komfort przyciągnęły już do siebie wielu konsumentów.

Beats PowerBeats Pro– Słynące z ogromnej baterii PowerBeats pro to jedne z najbardziej udanych Beatsów w ostatnim czasie. Ich cena jest dość wysoka, ale bez wątpienia to słuchawki na lata.

Creative Outlier Air- Niedrogie, bardzo jakościowe słuchawki od Creative, które swoim doskonałym brzmieniem biją na głowę niektóre słuchawki za 1000 zł. Znakomity stosunek ceny do jakości.

Xiaomi Redmi AirDots- Taniej się już nie da. Popularne AirDotsy podbijają rynek, ponieważ to słuchawki, które mają absolutnie wszystko. Niektórzy twierdzą nawet, że są lepsze od AirPodsów…