Menu Zamknij

RHA TrueConnect- recenzja słuchawek, które nie są bez wad.

plus25-godzinna bateria
plusStaranne wykonanie
plusKomfort
plusDuży zasięg bezprzewodowy

minusProblemy z łącznością

RHA TrureConnect można zaliczyć do grona najlepszych słuchawek bezprzewodwoych.

Fakt, mają one kilka wad, lecz zalety takie jak mocna bateria, wygoda, czy staranne wykonanie mogą przekonać niejednego z Was, aby w nie zainwestować.

Ale mają też pewne wad. Jakie?

O tym w dzisiejszej recenzji.

Wygląd i komfort

RHA TrueConnect wyróżniają się wyglądem. Są pokryte subtelną powłoką, która nadaje im wyglądu premium. W zestawie mamy do wyboru multum silikonowych oraz piankowych gumek, by perfekcyjnie dopasować słuchawki do naszego ucha.

Odpowiedni wybór gumki sprawi, że RHA TrueConnect będą siedziały wuchu stabilnie nawet podczas biegania.

Słuchawki posiadają jeden duży przycisk po obu stronach, który działa w następujący sposób: 1 stuknięcie- stop/play, 2 stuknięcia podgłaszanie, pomijanie utworów, 3 stuknięcia- przyciszanie, przytrzymanie przez 1,5 sek.- uruchomienie asystenta głosowego.

Słuchawki są odporne na pot oraz wodę, lecz nie można zanurzać ich w pełnej wodzie.

Metalowe pudełko ładujące sprawia równie pozytywne wrażenia jak słuchawki. Jest dość duże, lecz minimalistycznie zaprojektowane.

Mikrofon

Mikrofon w TrueConnectach działa całkiem dobrze. Odpowiednio oddziela dźwięki w tle od głosu. Dodatkowo brzmi dosyć czysto i Twój rozmówca nie będzie miał problemu z rozpoznaniem tego, co mówisz. Może nie jest to taka jakość jak mikrofon w telefonie, ale jak na słuchawki bezprzewodowe i tak nie jest najgorzej.

Ważne! Jeżeli od czasu do czasu kupujesz w internecie, to polecam skorzystanie z darmowej aplikacji LetyShops. Kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak odzyskiwać nawet 12% wartości Twoich zakupów.

Łączność

Recenzowane RHA TrueConnect są wyposażone w Bluetooth 5.0. Ich zasięg jest na tyle duży, że nie doświadczyłem żadnych problemów z sygnałem nawet przez 3 grube ściany dzielące mnie od telefonu. Jeśli więc Twoje mieszkanie ma mniej niż 100m2, możesz być pewien, że w każdym jego zakątku będziesz miał nienaganny sygnał Bluetooth.

Muszę jednak przyznać, że kilka razy zdarzyło mi się utracić sygnał na kilka sekund nawet gdy telefon miałem w kieszeni. Inni użytkownicy tych słuchawek również mieli tego typu problem, więc dobrze, byście o tym wiedzieli. Aby nie było tak negatywnie, to dopowiem, że ani na Androidzie, ani na iOsie nie doświadczycie opóźnienia dźwięku względem obrazu.

Bateria

Bateria w RHA TrueConnect należy do jednej z najbardziej wytrzymałych w segmencie słuchawek prawdziwie bezprzewodowych. Wynik 5 godzin bez ładowania na samych słuchawkach i dodatkowe 20 godzin w pudełku ładujących jest zaskakująco dobry. Do tego standardowo dochodzi możliwość szybkiego ładowania urządzenia. Równie dobrą baterię mają Beats PowerBeats Pro.

Jakość dźwięku

Słuchawki są dość głośne i 80% głośności jest w moim przypadku zupełnie wystarczające. Basy są naturalne i wykrywalne, choć daleko im do typowo basowych słuchawek. Z racji naturalnego basu, średnia jest bardzo czysta, wokale z kolei neutralne, dobrze zbalansowane. Scenie według mnie brakuje nieco dokładności. Wysokie tony będą dla przeciętnego użytkownika bardziej niż zadowalające.

Krótko mówiąc, wrażenia akustyczne były niezłe. Dźwięk jest czysty i naturalny, choć bez tego czegoś, co nadawałoby emocji ze słuchania. Recenzowane tutaj Jabra Elite Active brzmią dużo lepiej.

Czy warto kupić RHA TrueConnect?

RHATrueConnect to niezłe słuchawki o ciekawym wyglądzie, wytrzymałej baterii i dźwięku, który usatysfakcjonuje przeciętnego użytkownika. Nie obyło się bez wad, bo słuchawki mają drobne problemy z łącznością. Jeśli jesteś świadomym tych cech, to sam podejmij decyzję, czy warto kupić recenzowane RHA TrueConnect.

Specyfikacje techniczne

Bluetooth: 5.0
Zasięg: 15 m
Bateria: 25 h
Czas ładowania: 2,5 h
Waga: 13 g
Mikrofon: Tak
Typ: Douszne
Pasmo przenoszenia: 20–20000 Hz
Ładowanie: USB-C

Podobne słuchawki

Jabra Elite Active 65t– Dużo lepiej brzmiące bezprzewodówki, które cieszą się bardzo przychylnymi opiniami. Warto je rozważyć.

Apple AirPod2- Jesteś fanem Apple? Nie możesz przeoczyć drugiej, ulepszonej wersji AirPodsów.

Sennheiser CX Sport- Niedrogie, lecz bardzo udane Sennheisery do użytku sportowego. Gorąco polecam.